Wydając w roku 1993 swoje dzieło, nikt w id Software nie spodziewał się że będzie ono uruchomione na tylu nie przeznaczonych do tego urządzeń. Stworzony na potrzeby omawianego tutaj dziadka strzelanin pierwszoosobowych, w założeniu twórców miał mieć możliwość łatwej adaptacji na różne urządzenia. Programiści wykonali swoje zadanie z nawiązką. Dziś przedstawiamy listę takich urządzeń, na których ostatnią rzeczą jaką byście się spodziewali w roli konsoli do gier.
Test ciążowy
Po wymienieniu procesora oraz większości oprogramowania, twórca, niejaki Foone Turing uruchomił to, czego twórcy tego testu się nie spodziewali. Niepraktyczne, bezcelowe oraz dla niektórych głupie. Jednakże jakże rozrywkowe. Ciekawy też pomysł dla twórców tego typu sprzętu. Może w przyszłości, czekając na informację czy jesteśmy, czy nie potencjalnie rodzicem, umilić czas oczekiwania? Nowa gałąź elektronicznej rozrywki? Z chęcią bym zagrał na takim czymś w inne tytuły.
Kalkulator TI-84 zasilany ziemniakami
Na co dzień ziemniaki preferuję w formie puree, frytek, placków, klusek itp. Na imprezach małorolnych schłodzony destylat z tejże bulwy także jest mile widziany. Są jednak tacy którym to nie wystarczy. Youtuber o nazwie Equalo postanowił uruchomić na kalkulatorze matematycznym TI-84 Doom'a, zasilając go wyłącznie ziemniakami. Jak by samo uruchomienie na kalkulatorze nie było wystarczająco imponujące. Ja jednak zamiast takiego wykorzystania ziemniaków, preferowałbym ich formę w postaci placków. Każdy jednak ma własne preferencje.
Drukarka
Najbardziej znienawidzone urządzenie peryferyjne w jakiejkolwiek przestrzeni biurowej. Kto nigdy nie miał problemu z tym urządzeniem, niech pierwszy rzuci tonerem. Tym bardziej jest imponujące, gdy ktoś na tym uporczywym kawałku elektroniki jest w stanie uruchomić pełnoprawną grę. Jeden z niewielu razy, gdy komuś drukarka działa tak jak sobie tego zażyczył.
Osycloskop
Oscyloskop – przyrząd elektroniczny służący do obserwowania, obrazowania napięcia w zależności od czasu i badania zależności pomiędzy dwiema wielkościami elektrycznymi, bądź innymi wielkościami fizycznymi reprezentowanymi w postaci elektrycznej. Taki oto nagłówek wzięty z wikipedii, w miarę wyjaśnia, czym jest ten przyrząd. Fakt, gra nie jest uruchomiona, lecz wyświetlana na tym urządzeniu, ale jest to szczegół. Nie jest to może 4k 120 fps, ale działa. Można? Można!
Pianino
Kiedy jako mały kajtek, siedziałem na lekcjach muzyki, w naszej sali stał właśnie ten klawiszowy instrument. Nauczycielka zabraniała nam tykać tego drewnianego molocha bez jej nadzoru i zezwolenia. Nie mogła się kobiecina spodziewać, że zredefiniowane zostanie jej pojęcie „grania” na pianinie. Jestem pewien, że dłuższe sesje z tą grą w takiej formie, potrafią zagrać na nerwach.
Najnowszy Doom na Samsungowym Smart Fridge
Na koniec ciekawostka w postaci najnowszego Dooma. Dzięki usłudze grania w chmurze, da się uruchomić te grę na lodówce, Fakt, działać będą wszystkie gry obsługujące granie w chmurze i kontroler, jednak to i tak jest coś. Nikt nie prosił o taką funkcjonalność, ale jak jest to czemu nie. Miło widzieć że koło się zatoczyło, a my najnowszymi odsłonami serii możemy raczyć się na czymś co nie zostało do tego stworzone.
A wy? Czy znacie jakieś urządzenia wykorzystywane w niestandardowy sposób w grach? Dajcie nam znać w komentarzach.